Istorija

1990-ieji. Sovietų sąjungos era ėjo į pabaigą. Jau keleri metai Vilniuje, tuometinėje LSSR sostinėje, jauni vaikinai, dievinantys motociklus, jungėsi į grupeles, kartu važinėjo, remontavo motociklus. Daugelis taip lyg ir protestavo prieš nemėgstamą sistemą, nemažai žavesio suteikdavo žinojimas, kad tokia veikla yra neleidžiama (užtenka prisiminti tuo laiku galiojusius įstatymus, griežtai draudusius važinėti didesnėmis nei 3 motociklininkų grupėmis). Tokia buvo rokerių (tuo metu vartojamas terminas) veiklos pradžia Lietuvoje.

Laikui bėgant judėjimas tapo vis reikšmingesnis, plito visoje Lietuvoje. Į sezono atidarymo šventę, tradiciškai švenčiamą Vilniuje, susirinkdavo daugiau nei tūkstantis rokerių, kurie suvažiuodavo iš visos Lietuvos. Reginys būdavo tikrai įspūdingas.

Keičiantis politinei situacijai ir iškilus grėsmei ką tik paskelbtai Lietuvos nepriklausomybei, baikeriai buvo aktyvūs – dalyvavo demonstracijose, įvairiuose tuometinio Sąjūdžio organizuojamuose renginiuose, saugojo Spaudos rūmus, parlamentą.

Vieną tokią naktį sargyboje prie laužų apšviesto parlamento, sovietinių tankų belaukiant, grupei draugų ir kilo mintis įsteigti pirmąjį nepriklausomoje Lietuvoje MC klubą.

Pavadinimas gimė savaime – vengiant tuometinės milicijos dažniausiai važinėta naktimis, keliant didžiulį triukšmą motociklais su kiaurais duslintuvais. ,,Daugeliui atrodėm lyg bepročiai“. Ir štai – CRAZY IN THE DARK MC (oficialiai klubas registruotas „Pašėlę tamsoje“ vardu).

Pagal tarptautines MC klubų taisykles buvo sukurtas klubo herbas ir simbolika, kuri jau truputį vėliau, 1996 metais, buvo pakoreguota.

1991 metais Lietuvai išsikovojus nepriklausomybę, prasidėjo visiška ekonominė ir politinė suirutė. Iškilo įvairių sunkumų, bet vis dėlto tai buvo tikrai įdomus laikotarpis, kai viskas keitėsi, kūrėsi iš naujo. Klubas aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, saugodavo daugelį tuomet vykusių roko koncertų, organizuodavo daugelį tuometinių suvažiavimų, sąskrydžių ir dalyvaudavo juose.

Dauguma tuometinių klubo narių važinėjo dvitakčiais rusiškais „Iž“ ar čekiškais „Jawa“ motociklais. Garsieji, tik filmuose matyti, „Harley-Davidson“ motociklai tuomet atrodė labai tolima ir niekad nepasiekiama svajonė.

Vėliau daugelis pradėjo dvitakčius motociklus keisti į keturtakčius „Dniepr“ ar „Ural“, kurie anaiptol nebuvo patikimesni. Kad ir kaip juokingai tai skambėtų šiandien, tačiau kartais 300 km kelionė iki Baltijos jūros trukdavo parą ar daugiau…

Šį laikotarpį puikiai apibūdina amerikiečių baikerių kelionės po Baltijos šalis įspūdžiai, 1994 metais aprašyti populiariame žurnale „Easyriders“ : „…šie vaikinai dažo savo motociklus buto remontui skirtais dažais, važinėja be šalmų, ir jų labai nemėgsta policija.“

Laikui bėgant keitėsi ir mūsų klubas. Jau 1996 metais daugelis narių įsigijo „custom“ tipo japoniškus motociklus, importuojamus iš Vakarų Europos ar JAV. Tais pačiais metais nutarta pakoreguoti klubo „spalvas“ (taip vadinama baikerių klubų simbolika, dažniausiai nešiojama ant liemenės nugaros). Naujos „spalvos“ turėjo atitikti klubo pavadinimą ir gerai išreikšti jo tikslus. Tai buvo sudėtinga, bet įdomi kūrybinė veikla. Kiekviena mūsų „spalvų“ detalė pasirinkta ne atsitiktinai: gyvatė, ryjanti savo uodegą, yra pamišimo ir begalybės simbolis, mėnulis – tamsos, giltinė su varpeliu ant kaklo – klajonių, pavojų ir atsiskyrimo nuo visuomenės simboliai. Tokia mūsų klubo simbolika išliko iki šiol.

1998 metais CRAZY IN THE DARK MC ėmėsi aktyviai organizuoti renginius. Pirmą kartą Lietuvoje buvo surengta didžiulė baikerių šventė Trakuose: ji tęsėsi tris dienas, grojo tuo metu pačios populiariausios lietuviškos roko grupės, vyko įvairiausios rungtys. Štai keletas daug sakančių faktų: sudeginta trys tonos benzino, išgerta dvi tonos alaus, kiti skaičiai: šimtas septyniasdešimt penkios tonos metalo, pusantros tonos garso aparatūros, kilometrinė motociklų kolona ir „keletas“ sudaužytų merginų širdžių…

Šiandien galima drąsiai tvirtinti, kad „CRAZY DAYS“ (taip vadinosi ši šventė, ir pavadinimas visiškai atitiko turinį ) buvo pagrindinis „bike show“ tipo renginys, davęs pradžią kitiems tokio pobūdžio renginiams ir iš esmės pasitarnavęs kuriant tuometinį baikerių judėjimą Lietuvoje. Didžiulė renginio sėkmė bylojo apie jo reikalingumą. Tai ir buvo paskata tokią šventę organizuoti kiekvienais metais. „CRAZY DAYS“ iki 2003 metų vyko kiekvieno rugpjūčio antrą savaitgalį.

Tais pačiais 1998 metais mūsų klubas ėmėsi organizuoti sezono atidarymo renginį, tradiciškai vykstantį kasmet gegužės pirmą šeštadienį, ir sezono uždarymo renginį, vykstantį kasmet spalio pirmą šeštadienį. Tai jau tapo tradicija, tebegyvuojančia iki šiol.

Sunkus metas klubo nariams buvo 2001-ieji, po liūdnai pagarsėjusio gaisro Raseiniuose, kuriame sudegė 16 motociklų. Daugelis mūsų klubo narių neteko motociklų, o jie buvo vieni pirmųjų „Harley-Davidson“ Lietuvoje.

Nuo 1997 metų CRAZY IN THE DARK MC dalyvavo įvairiuose baikerių renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Latgalos festivalyje Latvijoje buvo užmegzti ryšiai su Latvijos baikeriais, o klubų ryšiams sustiprėjus 2004 metais CRAZY IN THE DARK MC sudarė sąjungą su seniausiu Latvijos baikeriu klubu BROTHERS OF THE WIND MC.

Klubo nariams aktyviai keliaujant po įvairias Europos ir pasaulio šalis, dalyvaujant kitų klubų organizuojamuose renginiuose, buvo užmegzti draugiški santykiai ir su kitais MC klubais.

Išpopuliarėjus baikerių judėjimui Lietuvoje, atsiradus kitų MC klubų, tapo būtina koordinuoti bendrą jų veiklą. Dėl to pagrindinių Lietuvos MC klubų iniciatyva 2005 metais Kaune įvyko pirmasis Lietuvos Baikerių Kongresas. Jo metu buvo išrinkta Taryba, susidedanti iš keturių klubų. Vienas iš jų – CRAZY IN THE DARK MC.

Klubas augo ir plėtėsi, buvo įkurti CRAZY IN THE DARK MC Alytus ir CRAZY IN THE DARK MC Nomads čapteriai, atidaryti klubhuzai Alytuje ir OSW, Lenkijoje, akyviai dalyvaujama baikerių renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Galima sakyti nepastebimai praėjo krūva metų – 2021 metais, švęsime 30 metų Klubo jubiliejų. Istorija tęsiasi…